Integracja

INTEGRACJA W REBIRTHINGU
Jim Leonard – artykuł z 1983 roku.

Integracja jest celem Rebirthingu, prosta definicja integracji podaje, że jest to proces, w trakcie którego coś nieznanego i nieprzyjemnego staje się przyjemną częścią, twojej normalnej świadomości. Integracja ostatecznie powoduje, że wszystkie części ciebie entuzjastycznie podtrzymują, twoją żywotność, efektywność i przyjemność.

Rozdział ten jest oparty na wynikach dwuletnich dokładnych badań nad naturą integracji w Rebirthingu, jakie prowadziłem od powrotu z Herakhanu w 1979 r.

Co powoduje integrację? Jeśli ktoś oddycha, łącząc wdech z wydechem przez czterdzieści pięć minut, a potem nagle dochodzi do integracji, czy znaczy to, że te czterdzieści pięć minut oddychania spowodowało integrację? Moje badania mówią, że nie. „Coś” się pokazało w momencie zintegrowania, czego nie było wcześniej. A jeśli to „coś” pokazałoby się po minucie oddychania, to integracja nastąpiłaby po minucie oddychania.

Zaletą szybszego (zamiast późnego) integrowania jest nie tylko to, że więcej można dokonać w czasie poszczególnej sesji (co jest prawdą), ale także to, że czyni to Rebirthing dużo przyjemniejszym dla odradzającego się. Odradzanie może być nadzwyczaj przyjemne, jeśli integrujesz szybko. Ale jeśli musisz poświęcić godzinę na jakieś doświadczenie, które pierwotnie stłumiłeś, ponieważ było ono bolesne, to wtedy sesja może być prawdziwym piekłem, dopóki czekasz na zintegrowanie tego. Kiedy zarówno rebirther, jak i klient dokładnie rozumieją, co powoduje integrację, wtedy materiał może być integrowany na bardzo subtelnym poziomie manifestacji, prawie natychmiast po tym, jak dociera do świadomości. To zaś znacznie przyczynia się do poczucia komfortu i bezpieczeństwa klienta w procesie odradzania się.

Używam terminu „integracja” zamiast „uwolnienie”, gdyż uwolnienie implikuje pozbywanie się czegoś złego. A prawda jest taka, że nigdy nie ma niczego złego do pozbycia się; właśnie myślenie, że potrzebujemy pozbyć się czegoś złego spowodowało to, że najpierw nastąpiło stłumienie. Rebirthing może być nazwany „nauką kochania całego siebie”, a to zawiera także kochanie tych wszystkich rzeczy, które kiedyś zdecydowałeś się uważać za złe lub niewłaściwe.

Stłumienie i Integracja

Integracja jest odwrotnością stłumienia.

Możesz pojmować coś jako dobre lub złe, przyjemne lub nieprzyjemne. I nie ma to nic wspólnego z tym czymś samym w sobie, ale zawsze ma z twoją decyzją na ten temat, Jeśli będziesz obstawał przy wierzeniu, że coś jest nieprzyjemne, będzie to wtedy równoznaczne z obstawaniem czy podtrzymywaniem nieprzyjemnego wzorca energii w twoim ciele. (Na przykład, jeśli bez powodu upierasz się, aby nie lubić punck rocka, to decydujesz się także na to, aby doświadczać nieprzyjemnego uczucia w ciele za każdym razem, gdy go słuchasz czy też gdy tylko myślisz o tej muzyce. A muzyka ta jest zawsze taka sama bez względu na to, czy ci się ona podoba czy też nie. Jeśli jednak pewnego razu, słuchając muzyki punck–rockowej zdecydujesz się polubić uczucie, jakie ci ona daje, zatem jest to dokładnie to samo, co zmiana twojej decyzji na temat tego, jak dobra czy zła ona jest. W taki sam sposób działa to w stosunku do wszystkiego innego – komunistów, bólów brzucha i kłótni rodzinnych. A decyzja, aby kochać – jest zawsze decyzją, by czuć się dobrze, i działa ona w 1OO% na twoją korzyść.)

Stłumienie to proces decydowania, że coś jest nieprzyjemne, i wycofanie świadomości tego na rzecz wysiłku, aby czuć się dobrze.

Integracja jest procesem uświadamiania sobie czegoś, co niegdyś stłumiliśmy, i dokonaniem wyboru, aby doświadczać tego z przyjemnością.

Każda twoja myśl ma odpowiadający jej wzorzec energii w twoim ciele i także odpowiedni wzorzec manifestacji w twoim życiu. Na przykład, jeśli ktoś ma myśl „Prowadzenie samochodu jest niebezpieczne”, to ta myśl spowoduje uczucie lęku w jego ciele i wypadek samochodowy w jego życiu. Jeśli stłumi on lęk, którego doświadcza, to myśl ta stanie się niezaprzeczalną rzeczywistością, lęk stanie się podstawowym napięciem, a wypadki drogowe zarówno jego samego, jak i innych ludzi, będą wzmacniać jego negatywne wierzenie. Właśnie takie błędne koło czyni niektórych ludzi tak częstymi uczestnikami i świadkami wypadków. Ów ktoś w powyższym przykładzie mógłby zawsze zmienić swój wzorzec, np. poprzez napisanie afirmacji „Jeżdżenie samochodem jest bezpieczne” lub przez odrodzenie się i zintegrowanie lęku.

Stłumienie jakiegokolwiek doświadczenia zawsze pociąga za sobą stłumienie odpowiedniego negatywnego wierzenia. Negatywne wierzenie to jakakolwiek myśl, która ma następujące dwie cechy:

1. Nieprzyjemność – „To bardzo źle, że dzieje się to w ten sposób”.

2. Brak możliwości wyboru – „Ale widać, tak już musi się to dziać”.

Kiedy takie wierzenie zostanie stłumione, nie jest już ono dłużej doświadczane jako wierzenie, lecz jako rzeczywistość. Im bardziej ktoś próbuje cię przekonać „o twardych prawach rzeczywistości”, tym więcej ma on stłumionych wierzeń. Wygląda to jak założenie ciemnych okularów i później zapomnienie, że są one na nosie – potem wzrok przystosowuje się do ciemnego świata, widzianego przez te okulary – i to wszystko.

W inny sposób można opisać stłumienie poprzez kategorie związku twojego fizycznego ciała i duchowego ciała. Twoje duchowe ciało jest tym ciałem, którego doświadczasz w snach. Zawiera ono umysł i całą twoją świadomość. W trakcie snu nie doświadczasz swojego fizycznego ciała, ponieważ twoje duchowe ciało nie jest w nim obecne. Kiedy jesteś w stanie czuwania, to doświadczasz swojego fizycznego ciała w takim stopniu, w jakim twoje duchowe ciało ma z nim kontakt. Niektórzy ludzie są znacznie bardziej świadomi swojego ciała niż inni. Stłumienie w tych kategoriach to długotrwałe wycofanie ciała duchowego z obszarów ciała fizycznego, w których coś się stało – coś, czego nie chcieliśmy doświadczyć. Jeśli decydujesz się wycofać świadomość z nieprzyjemnego doświadczenia, jakie wykreowałeś dla siebie, to znaczy, że to co robisz, jest wycofywaniem ciała duchowego z części ciała fizycznego. Nieprzyjemny wzorzec energii będzie wciąż przechowywał to doświadczenie w ciele, ale nie będziesz już dłużej go świadom, chyba że pośrednio.

This entry was posted in Zachowane. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *